OB Petrovac se priključila projektu „Bebo, dobrodošla na svet“

Opšta bolnica Petrovac nedavno se priključila projektu „Bebo, dobrodošla na svet“. Ovaj projekat započeli su Ministarstvo državne uprave i lokalne samouprave i Kabinet predsednika Vlade Srbije s porodilištima u Srbiji, a u pitanju je nov način prijave novorođenih beba.

Osnova projekta je elektronski servis preko koga roditelji pre izlaska bebe iz porodilišta mogu da odrade prijavu novorođenog deteta. Prijavu obavlja osoblje porodilišta koje je završilo obuku za rad na novom servisu. Cela procedura traje 20-ak i sastoji se uglavnom od evidentiranja ličnih podataka roditelja i davanja izjave o imenu deteta. Po završenoj prijavi podaci o novorođenčetu preko servisa se prosleđuju matičnoj službi, stanici policije i filijali socijalnog osiguranja. Roditeljima stiže sms obaveštenje o uspešnoj prijavi i JMBG broj deteta, i nakon par dana im na kućnu adresu stižu: izvod iz matične knjige rođenih, potvrda o prijavi prebivališta i kartica zdravstvenog osiguranja deteta.